Apple Bir Kez Daha Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu

Apple hisse senedi fiyatları WWDC 2024 geliştirici etkinliğinin de ivmesiyle yükselme kaydetmiş durumda. Özellikle iPhone, iPad ve Mac’e gelecek Apple Intelligence yapay zeka özellikleri paketi olumlu eleştiriler almayı başardı. Bugünkü gün içi işlemlerde Apple, Microsoft’u geçerek bir kez daha dünyanın en değerli şirketi olma başarısı gösterdi. Öte yandan, iki dev teknoloji şirketinin gün içinde tekrar yer değiştirebileceğini de hatırlatmak isteriz.

Apple’ın hisseleri Salı günü 200 doları aştı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bugün itibariyle ise %3 daha arttı. Üretken yapay zeka, ChatGPT’nin 2022’de piyasaya sürülmesinden bu yana yatırımcılar için çok konuşulan bir konu oldu ve Apple’ın nihayet teknolojiye yönelik kendi stratejisini açıklamasının bu artışta önemli bir katkısı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Apple Intelligence özellikleri, kullanıcıların metni özetlemesine, özel emojiler ve görseller oluşturmasına, öncelik bildirimleri almasına ve daha fazlasına olanak tanıyacak. Siri aynı zamanda Apple Intelligence ile daha zengin dil anlayışı ve uygulama başına daha fazla kontrolle daha akıllı hale geliyor.

Apple’ın piyasa değeri bu yazıyı hazırladığımız sırada 3,33 trilyon dolardı. Microsoft’un piyasa değeri ise 3,27 trilyon dolarken NVIDIA ise 3,09 trilyon dolar ile üçüncü sırada.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir